Kde publikovat svojí tvorbu?

Napsal Ospalá-Sova.bloger.cz (») 28. 8. 2016 v kategorii Ospalá Sova o psaní..., přečteno: 554×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinecb0326b204bd8de44521a8d2b28b9082.jpg

Tento článek se věnuje nabídce českých literárních serverů. Kromě stručného seznamu, kde publikovat, se s Vámi, moji drazí opeřenci, podělím o vlastní zkušenosti.

Nejprve bych měla zmínit, že se na literárních serverech jakožto aktivní přispěvatel pohybuji už čtyři roky. Myslím, že si tedy mohu dovolit projevit svůj názor na jednotlivé weby a poslat to dál.

Každý aspirující pisálek touží o možnosti předvést svůj um. Otázkou je kde? Nejde ani tak o to, že by prostoru v českých hvozdech bylo málo, háček je v množství čtenářů. Se čtenáři souvisí komentáře a základna fanoušků. U kterých virtuálních dveří tedy zahoukat?

1)      Pište-povídky.cz

Místo, kde jsem před čtyřmi léty začínala. Nejedná se o nepříjemné prostředí, bohužel množství přispěvatelů je větší, než množství opeřenců ochotných číst a komentovat. Takže pokud název vašeho díla není zajímavý, komentáře přijdou po dlouhé době (jestli vůbec). Máte ale přehled o tom, kolik lidí článek zobrazilo a jestli jste se stal něčím oblíbeným autorem. Praktická je také možnost osobní korespondence.

Pro ty, co vytrvají a přispívají dál, se šance mírně zvýší. Nová díla se ukazují maximálně po pěti kusech, aktualizace probíhá každou hodinu. Platí zde pravidlo, čím víc jste vidět v nových příspěvcích, tím je větší pravděpodobnost, že si to někde přečte.

Největší výhodou jsou pravidelné soutěže, kde se ti nejodvážnější mohou opět zviditelnit. Ceny nejsou nijak závratné, ale potěší.

2)      Saspi.cz

Tenhle web ve mně vyvolal spíš rozporuplné pocity. Krom toho, že jste omezeni na jeden příspěvek týdně, tak na uveřejnění čekáte také minimálně pět dní. Podle dostupných informací, váš text nejprve prochází rukama redaktora. Jestli provádí nějakou korekci, za to fakt křídlo do plynovýho kotle nedám. Každopádně se dočkáte obsáhlého komentáře, snad i podpory.

Tady jsem to po dvou měsících prostě vzdala. Jednak mi vadilo to ustavičné čekání a za druhé vlastně nulová odezva.

3)      Písmák.cz

Odtud jsem si přinesla obdobnou zkušenost jako ze Saspi. Možná horší, protože Písmák je spíš už mrtvým serverem. Komentáře nulové, s přehledností je to stejné.

Od publikování mě zprvu trochu odrazoval vzhled stránky, který připomíná weby z přelomu milénia, ale i tak jsem to zkusila.

No a nic, huhuhuu.

4)      Bardie.cz

Komorní server s možností vydání knihy na vlastní náklady. Čtenářů je zde málo, ale jsou ochotni číst a komentovat. Ale zase je to o vaší vlastní snaze zapůsobit. Dobrá je originální a snadno zapamatovatelná přezdívka a zajímavé příspěvky.

Funguje zde spolupráce – já si přečtu a okomentuju tvoje dílo, ty uděláš totéž pro mě.

5)      Liter.cz a Próza.cz

Mrtvé weby… Tady to nemá cenu ani zkoušet. A opět mnohé prozrazuje předpotopní desing stránek.

6)      Ourstories.cz

Tady se vyskytuju už rok a půl a do nedávna jsem tu byla spokojená. Menší upozornění: Jsou tu z 99% holky.

Stránky jsou přehledné, mezi novinkami budete viset dost dlouho, aby si vás čtenáři všimli. Pochopitelně se nejprve musíte zaregistrovat, prozradit něco o sobě a zažádat si o práva přispěvatele.

Dílu vybíráte obrázek, musíte uvést stručný popisek, oč jde, a pak už jen čekáte, kdy se objevíte na titulní stránce.

No, a kdyby nebylo jednoho excesu s paděláním díla a falešnými profily, tak by se jednalo o ideální prostor pro autory. Došlo na změnu pravidel: povídka musí mít minimálně 1000 slov (což je u prologů a epilogů kolikrát dost velký problém); jakmile dílo uložíte jako hotové, už ho nebudete moci upravit; veškerou administraci musíte řešit s adminy, což znamená čekání dva-tři dny a zbytečné komplikace.

Přesto jim zůstávám věrná a dál tam publikuji. I když poslední čtvrt roku to tam taky nějak utichlo…

7)      Wattpad.com

O tom bude další článek smile

Našla jsem si dva weby, kde publikuji a kde o mě stojí. Další nehledám, protože se řídím heslem „Míň je někdy víc.“ Na zahraničních portálech, kterých je o poznání víc, nemá cenu zveřejňovat články v češtině. Takže proč trávit čas zbytečným vyhledáváním, když už jsem zkusila snad úplně vše?

Doufám, že vám mé zkušenosti k něčemu budou a že se někde zaregistrujete smile

Díky za pozornost, kterou jste věnovali Ospalé Sově smile Budu ráda, když mě počastujete komentářem.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a tři