Jak Ospalá Sova vidí YouTube

Napsal Ospalá-Sova.bloger.cz (») 28. 8. 2016 v kategorii Ospalá sova a kultura, přečteno: 881×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online2016-27-8-21-32-31.jpeg

Server YouTube sleduji průběžně od 14-ti let převážně kvůli hudebním videím. Osobní kanály mě nikdy netáhly, pokud nepočítám produkci Viral Brothers a jejich Debilní kecy.

Ovšem před měsícem jsem náhodou klikla svým neobroušeným drápkem na video Youtuberky Sej Roška. A protože mě její tvorba opravdu pobavila (mám ráda ptáky letící proti proudu) stala jsem se odběratelem. Nechci tím označit módní a kosmetické kanály za trapné nebo hloupé! Spíš oceňuji, jak Sejroška narazila na fakt, že s líčením i oblékáním vám může radit kdokoliv, i kdyby o tématu neměl páru a vkusu mu do vínku taky dáno moc nebylo. Navíc, baví mě její ironie a sarkasmus. Prostě super sova.

Ter650a87-fgh

Můj let do temných houštin YouTube začal tedy blbou náhodou… A jaké jsou poznatky?

Tento server má ve zvyku doporučovat další videa podobná tomu, které jste právě přehráli. No a díky tomu jsem narazila na množství exhibicionistů. Někteří jsou svou tvorbou lepší jiní horší. U těch druhých fakt nechápu, kde nasbíraly tolik odběratelů! Na druhou stranu každý z YouTuberů se evidentně zaměřuje na určitou věkovou kategorii, intelekt a styl, takže hodnocení dobrý nebo špatný by byl z mojí strany zavádějící. Prostě některá videa byly zjevně určená jiným divákům, než mě.

Takže krom několika traumatických zážitků, mám i dost pozitivních:

1)      Poznala jsem suchý humor PeetaaTV, který s oblibou stírá producenty takzvaných cancer videí.

Mimochodem, tenhle týpek by mou pozornost neupoutal, kdyby nenosil originální výbavu, která dle jeho slov chrání mysl i oči před totálníma datlovinama.

Unnamed

 

 

2)      Řev charismatického Martina Roty z kanálu Totálně Retardovaný, který četl povídku tak erotickou, že mi za autorku bylo trapně.

550630-khrxe6pzmkno-615x409

Mě softporno v psané formě nevadí, ale jako prvotina… Ehm. Nedějete to. Jde o hodně specifickou kategorii a na její produkci potřebujete být hodně vypsaní. Znám několik autorům (převážně anglicky píšící) a ti jsou opravdu přeborníci. Text má hlavu i patu, je reálný a hlavně způsobuje přesně ten efekt, který má.

Bohužel pro slečnu, povídka způsobovala spíš rozpaky, než příjemné rozrušení.

3)      Více úchylný a méně vtipný vlogy od Valdy (Švédská trojka) bavily hláškama a kreacema. Jde o takovou tvrdší verzi Viral Brothers.

Hqdefault

 

 

Na závěr si neodpustím jednu poznámku: proč se u všech puštíků do sebe někteří navážejí?! Jestliže nejsem fanouškem romantických filmů, tak na ně nebudu koukat a pak je hodnotit jako největší kakance v celý historii kinematografie! Totéž platí o lidech sledujících určité osoby jen proto, aby se ve finále pod video emočně i intelektuálně vyzvraceli.

Jak už jsem naznačila na začátku článku, blbiny bavící děcka a pubescenty pravděpodobně nepobaví někoho v mým věku nebo starší. To, jaký bude mít obsah vliv na žebříček hodnot a chování, je věc druhá, ale pokud nedochází k porušení legislativy, tak je vše asi OK. Cílová skupina se ostatně řeší i u knih; proto máme knihy pro děti a mládež, zvlášť děvčata a chlapce, sci-fi apod.

Všimla jsem si, že "hejtování" je v kurzu, a určitá skupina diváků se prostě třese na další nenávistné klipy a komentáře. V tomhle případě hold platí pořekadlo „Když se dva perou, třetí se směje.“

Po měsíci létání po temných hvozdech YouTube jsem si vybrala několik kanálů, které sleduji. A už vím, že je dobré vyhnout se videím, které se zjevně snaží připoutat co nejvíc pozornosti. Poznávacím znamením jsou hlavně ty šílený heštegy!

Díky za pozornost, kterou jste věnovali Ospalé Sově.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

bara z IP 85.70.6.*** | 29.8.2016 09:22
zkuse se podívat na ester starling, te je dvacet a je trochu jinde smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a dvanáct