Když je Váš šéf tak trochu Kokůtek Bobin...

Napsal Ospalá-Sova.bloger.cz (») 18. 8. 2016 v kategorii Ze života Sovy, přečteno: 306×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlinecranky-owl-christmas-present-2-by-keisee-d5r1ebq.jpg

Po nemalé odmlce se opět ozývá Ospalá Sova ze svého hnízda. Zaprvé bych ráda vysvětlila, proč jsem tak dlouho neaktualizovala. Důvodů bylo hned několik: dokončování bakalářské práce, příprava na státnice (to nejhorší, co mě kdy potkalo), vyčerpávající brigáda, která neměla prostě konce a pak práce okolo domu... Když Vám řeknu, že za celé ty tři měsíce - nebo jak dlouho - jsem prostě neměla čas sednout k počítači a blogovat, tak tomu nebudete věřit. A co z toho plyne? No přeci jedno jediné - Ospalá Sova Vás teď zahltí článkama, které tu měly viset už od Velikonoc!

No a teď k věci... Když je Váš šéf tak trochu Kokůtek Bobin je článkem, který spadá do časového období červenec - srpen loňského roku.

Poslední čtyři léta jsem trávila prázdniny pracovně v jednom zahradnictví v okresním městečku. Na tom by nebylo tak dvakrát nic podivného vzhledem k mému původnímu vzdělání. Podivná je jeho lokace - vedle hřbitova a pohřební služby – a postapokalyptický zjev.

Měla jsem tam tři kolegyně, které během těch čtyř let měnily postupně podobu. První - to je Sovice pálená původem z Polských lesů a hájů; moc hodná paní, která loni oslavila kulatých padesát. Dělala mi tak trochu dozor a maminku zároveň. 

Druhá je Sýkorka koňadra. Tichá skoro čtyřicátnice, která se po dvanáctiletém vztahu s partnerem konečně vdala a přestala vychovávat společné děti na hromádce.

No a třetí... Taková slepice, která vyprovokovávala jen samé nesváry. Naštěstí už předloni toto zahradnické hnízdiště opustila a teď oxiduje jinde. Bezpochyby je stejně oblíbena, jako bývala u nás.

Exotku vystřídala celkem milá Koroptvička. Mamina dvou holčiček, přátelská a pohodářská. Moc rozumu sice nepobrala, ale je to ten typ opeřence, kterého si oblíbíte díky jeho přístupu k životu.

Pravděpodobně si teď říkáte, že nadpis článku je zcela mimo, ale vyvedu Vás, moji molí čtenáři, z omylu.

Ač je, dle vědců, Blboun nejapný již dávno vyhynulým druhem, jeden exemplář se vyskytoval v tomto zapomenutém koutě. Býval to majitel, který trpěl představou, že všichni okolo něho jsou idioti a jen on ví všechno nejlíp. Je jedno, jak nelogický a práci ztěžující jeho úvahy byly. My jsme je museli bez diskusí realizovat.

Co mě ale vytáčelo asi nejvíc, byl jeho velmi vlažný přístup k zaměstnancům a absolutní ignorace venkovních teplot…

Představte si, že je okolo desáté ráno a vy jste ve skleníku. Už přes tři hodiny se do něj opírá puchejř, teplota se pohybuje okolo 28°C a vlhkost vzduchu je přes 60%. Výsledek? Potíte se, i když se nehýbete, a těžko se vám dýchá. Ve foliáku byjste si nepolepšili, protože tak je nulová cirkulace vzduchu. Tak či onak, musíte sklidit přes 800 kilo rajčat – všechno odnosíte pěkně v teplejch, žádný stroje!

Obvykle jsem do pravého poledne měla už sklizenou celou úrodu. Bylo by tedy logické, že v tom největším pařáku nebudu přebývat ve skleníku ani ve foliáku. Jenže pták Dodo to viděl jinak – nejen že jsem tam byla, ale dělala práci, při které jste museli být stále ohnutí nebo dřepět. A takových hňupáren mi přichystal víc; za zmínku také stojí rozestavování Chryzantém do trojsponu, když je ve stínu devětatřicet stupňů! Ale to už by bylo na další článek.

Při jednom takovém příjemné dni (tehdy padaly teplotní rekordy) nás všechny nahnal do skleníku. Okolo půl druhé tam bylo jak v pekle! Sama se divím, že nikomu nevzplanulo peří. Smířeny se svým údělem jsme se snažily udělat co nejvíc práce, aby byl Dodo spokojený. Nevím, jestli to tehdy udělal schválně, nebo si to jen neuvědomil, ale oznámit upoceným zaměstnancům, že je dnes příšerné horko a tak to balí, aby mohl jít do bazénu, mi přijde jako slušná provokace. No a tehdy jsem si řekla, že tohle je moje poslední sezóna, i kdybych měla letní brigády trávit ve fabrice.

Ve fabrice jsem sice neskončila, ale v nové práci ze mě dělají Blbouna nejapného, i když jsem zcela evidentně Sova. No, jak se říká, lepší Dodo v hrsti, než-li Sup za krkem.

Děkuji za pozornost a u dalšího článku zase brzy na viděnou. Huhuhu, vaše Ospalá Sova.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Poslední Panna z IP 176.98.110.*** | 28.8.2016 20:32
No jo, debilní šéfové. Jsou snad všude, jak tak na to koukám smile
anet.ak (www.starts-right-now.blogspot.cz) z IP 80.250.30.*** | 28.8.2016 21:36
haha, tak to přirovnání k ptákům mě fakt rozsekalo smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a dvě